Plísně jsou mikroskopické vláknité houby, které mají velmi malé nároky na živiny. Pro svůj růst vyžadují především vlhkost. Vyskytují se v bytech i domech, kde mohou růst na zdech, ale i povrchu různých předmětů.

“ Jsme specialisté na hubení škodlivých hlodavců, hmyzu a patogenních mikroorganismů, na trhu působíme více než 30 let... ”

Plísně se rozmnožují velice rychle. Při růstu vytvářejí spory - své rozmnožovací orgány. Za vhodných podmínek se z jedné spory může vytvořit až miliarda dalších v období 5 dnů. Spory se z plísní uvolňují do ovzduší, ze kterého jsou vdechovány a ohrožují tak zdraví člověka. V důsledku vdechování spor vznikají alergické reakce, ze kterých vznikají závažnější zdravotní problémy. Mezi alergická onemocnění patří alergická rýma, průduškové astma, chronický zánět průdušek a zánětlivé postižení plicních sklípků. Kromě alergií se plísně mohou projevit jako průvodci celé řady poškození lidského organismu.

Plíseň hlavičková je jedna z nejběžnějších plísní. Je tvořena jemnými vláknitými chomáčky, ze kterých vyrůstají tmavošedé, kulovité výtrusnice. Náleží do rodu Mucor a třídy Zygomycetes. Roste na koňském trusu a na hnoji. Hojná je ve vlhku na různých organických látkách. Podobný druh Rhizopus nigricans tvoří černohnědé povlaky a vyskytuje se zejména na zralém ovoci. Běžná je na hnijících potravinách. Plíseň hlavičková se šíří vzduchem.